Vim do edycji pól textearea (firefox)

Wprowadzanie tekstu w przeglądarkach w polach textarea jest dosyć uciążliwe dla osób pracujących na codzień z Vim. Tekst można łatwo stracić za pomocą przycisku wstecz czy reload, gestów, padów przeglądarek i Kernel wie czego jeszcze.

Istnieje jednak plugin do Firefoxa It's All Text, który przy textarea dodaje mały link edycyjny aktywujący ulubiony edytor tekstu. Ja ustawiłem oczywiście gvim.

Całość dość sprytnie działa - tworzony jest plik tymczasowy i z nim cały czas pracujemy w sesji vim-a. Po każdorazowym zapisie pliku zawartość textarea jest odświeżana.

Opis instalacji pluginu dla Google Chrome: Vim w Google Chrome

Krótko o mnie

Logo nowak.tech

Jestem programistą, architektem systemów IT oraz właścicielem marki nowak.tech. Specjalizuję się w aplikacjach webowych, szczególnie w Python oraz Django, PostgreSQL oraz systemach wyszukiwana ElasticSearch.

Zajmuję się wsparciem istniejących systemów oraz projektowaniem i produkcją. W branży działam od 2001 roku. Oferuję doświadczenie, profesjonalizm oraz indywidualne podejście do zleceń.

Zainteresowanych moimi usługami zapraszam do wysłania zapytania.

Javascript logo PostgreSQL logo Cassandra logo Redis logo ElasticSearch logo Ansible logo HTML5 logo CSS3 logo NGINX logo Docker logo

Komentarze

Brak komentarzy