Dlaczego kupiłem srajFona

Ponieważ powiedziałem "a", mówię teraz "b". Nikogo nie interesuje przecież kiedy i na jaki telefon zmieniam, jednak jakiś czas temu opublikowałem skondensowany hejt na słuchawkę od Apple. Dziś jestem szczęśliwy, że ją posiadam. Co się zatem stało?

Ano Microsoft zrobił update z Win 8.1 do Win10. Mało tego - przez około rok wodził userów za nos aktualizacjami typu "jeden krok w przód, trzy do tyłu". To była istna droga przez mękę. Podstawy do tej pory nie działają. Godziny ciszy? Tak, ale codziennie paluszkami po volume down. U mnie trwały często przez cały kolejny dzień - sorry, że nie odbierałem telefonów. Nie bez znaczenia był fakt, że Blackberry wycofuje się z produkcji swoich pomysłów i idzie w kierunku androidów, a na dodatek niemal nie można ich słuchawek dostać. Android? Wybierzcie jakiś model słuchawki z pośród tryliona modeli. Tydzień to za mało na studiowanie ochów i achów, które skończyłyby się zapewne rootem i jakimś SlimROM-em ("bo zamula"), a Apple ograniczył mi tę liczbę raptem do trzech.

Uruchamiając "srajfon" po wyjęciu z pudełka (i oczywiście przechodząc znaną mi już procedurę aktywacji przez WIFI) odniosłem wrażenie - "it just works!". Tak, to po prostu działa. Szybki mail, notyfikacje, gps od strzała, godziny ciszy... Chwilę później Google Inbox oraz Keep "odkryte" dzięki apkom ułatwiły mi codzienne życie (zapomnijcie o apkach i usługach Google na słuchawkach Microsoftu).

Brakuje mi live tiles. To było znakomite UI. iOS jest dla mnie za bardzo "candy" czy tam "lollypop". Bateria na srajfonie? Słaba, choć bez danych komórkowych, lokalizacji i browsowania daje radę i ze dwa dni. Przyzwyczaiłem się do kabla, i to właściwie też dzięki Windows 10, na którym drenaż baterii przez Edge wespół z Outlook to podstawowy feature. Cała reszta srajfona to jednak duży komfort.

Zwracam honor marce i produktowi. Widocznie trzeba było mi dobić do dna, żeby docenić inne rozwiązania. Albo po prostu stałem się kobietą.

Krótko o mnie

Jestem programistą i architektem systemów IT. Specjalizuję się w aplikacjach intra- oraz internetowyh. Zajmuję się wsparciem istniejących systemów oraz projektowaniem i produkcją.

Zainteresowanych moimi usługami zapraszam do wysłania zapytania.

Javascript logo PostgreSQL logo Cassandra logo Redis logo ElasticSearch logo Ansible logo HTML5 logo CSS3 logo NGINX logo Docker logo

Komentarze

Brak komentarzy