Wordpress - schemat bazy danych

Zaiste nasi koledzy po fachu potrafią wycisnąć maksimum z teorii relacyjnych baz danych. Ba! To jest dzieło zasługujące na miano geniuszu!

Niesamowity fragment diagramu ERD Wordpress 3.0

Jest to fragment bazy danych popularnego bloga Wordpress 3.0. object_id jest FK jednocześnie do wp_post.ID oraz wp_link.link_id (sic!). Całość jeszcze nie wybuchła tylko dlatego, że fizycznie ta relacja NIE ISTNIEJE (istnieje tylko w podświadomości autorów) oraz dlatego, iż selecty z wp_term_relationships są robione zawsze z joinem do wp_term_taxonomy.

Źródło:

Miliony much nie mogą się mylić!!!

Krótko o mnie

Logo nowak.tech

Jestem programistą, architektem systemów IT oraz właścicielem marki nowak.tech. Specjalizuję się w aplikacjach webowych, szczególnie w Python oraz Django, PostgreSQL oraz systemach wyszukiwana ElasticSearch.

Zajmuję się wsparciem istniejących systemów oraz projektowaniem i produkcją. W branży działam od 2001 roku. Oferuję doświadczenie, profesjonalizm oraz indywidualne podejście do zleceń.

Zainteresowanych moimi usługami zapraszam do wysłania zapytania.

Javascript logo PostgreSQL logo Cassandra logo Redis logo ElasticSearch logo Ansible logo HTML5 logo CSS3 logo NGINX logo Docker logo

Komentarze

2011-11-17 22:21:08 ss:

sasadadafdf

2011-11-17 23:38:26 zz:

sfsfsfsfsfsfsf you too