Jak postawić sklep

A dyć prosto:

  • wybudować,
  • wynająć stragan albo blaszak,
  • zaopatrzyć się w sznur, dyktę i kilka pustaków; z dykty zrobić blat oparty na pustakach, na sznurze rozwiesić majtki.

Na czym postawić sklep?

  • na ulicy,
  • na chodniku,
  • na głowie.

Sklepu internetowego nie da się postawić. Postawić można natomiast mi piwo.

System e-commerce wdraża się w cały biznes, łącznie ze szkoleniem pracowników. System musi być dostosowany do celów biznesowych pod względem funkcjonalnym a także wydajnościowym. Powinien współpracować z innymi systemami przedsiębiorstwa, powinien być user-friendly, powinien być dobrze napisany, aby go utrzymać. Oczywiście można to wszystko olać i postawić sklep (patrz początek).

Architektura takiego systemu powinna być zorientowana na usługi, tj. zbudowana z autonomicznych ale kooperujących podsystemów, zapewniać dużą niezawodność i możliwość pracy nawet bez dostępu do Internetu.

Dla klientów sklep internetowy to łatwość wyszukiwania, szybkość działania, bogaty asortyment i konkurencyjne ceny, ale też szybkość realizacji zamówień. Tego nie osiągniesz jedną bazą i interpreterem php kulejącym na wirtualce.

Postaw mi piwo, postawię ci sklep. A jeśli traktujesz biznes poważnie, to kup odpowiedni software i jego wdrożenie. Niestety nie będzie to soft za 50, ani za 500, ani nawet 5000 zł.

Krótko o mnie

Logo nowak.tech

Jestem programistą, architektem systemów IT oraz właścicielem marki nowak.tech. Specjalizuję się w aplikacjach webowych, szczególnie w Python oraz Django, PostgreSQL oraz systemach wyszukiwana ElasticSearch.

Zajmuję się wsparciem istniejących systemów oraz projektowaniem i produkcją. W branży działam od 2001 roku. Oferuję doświadczenie, profesjonalizm oraz indywidualne podejście do zleceń.

Zainteresowanych moimi usługami zapraszam do wysłania zapytania.

Javascript logo PostgreSQL logo Cassandra logo Redis logo ElasticSearch logo Ansible logo HTML5 logo CSS3 logo NGINX logo Docker logo

Komentarze

2012-08-17 22:34:51 nie twoj cmok:

turlaj beret z takimi tekstami zmarnowalem 10 sek. na twoja strone

2012-08-17 22:40:08 autor:

Pac! Kolejne 10s zmarnowałeś na napisanie komentarza. Może kiedyś dotrze do takich jak Ty, że e-commerce to coś poważniejszego niż "instalacja skryptu php". Pozdrawiam.