Jak postawić sklep

A dyć prosto:

  • wybudować,
  • wynająć stragan albo blaszak,
  • zaopatrzyć się w sznur, dyktę i kilka pustaków; z dykty zrobić blat oparty na pustakach, na sznurze rozwiesić majtki.

Na czym postawić sklep?

  • na ulicy,
  • na chodniku,
  • na głowie.

Sklepu internetowego nie da się postawić. Postawić można natomiast mi piwo.

System e-commerce wdraża się w cały biznes, łącznie ze szkoleniem pracowników. System musi być dostosowany do celów biznesowych pod względem funkcjonalnym a także wydajnościowym. Powinien współpracować z innymi systemami przedsiębiorstwa, powinien być user-friendly, powinien być dobrze napisany, aby go utrzymać. Oczywiście można to wszystko olać i postawić sklep (patrz początek).

Architektura takiego systemu powinna być zorientowana na usługi, tj. zbudowana z autonomicznych ale kooperujących podsystemów, zapewniać dużą niezawodność i możliwość pracy nawet bez dostępu do Internetu.

Dla klientów sklep internetowy to łatwość wyszukiwania, szybkość działania, bogaty asortyment i konkurencyjne ceny, ale też szybkość realizacji zamówień. Tego nie osiągniesz jedną bazą i interpreterem php kulejącym na wirtualce.

Postaw mi piwo, postawię ci sklep. A jeśli traktujesz biznes poważnie, to kup odpowiedni software i jego wdrożenie. Niestety nie będzie to soft za 50, ani za 500, ani nawet 5000 zł.

Krótko o mnie

Jestem programistą i architektem systemów IT. Specjalizuję się w aplikacjach intra- oraz internetowyh. Zajmuję się wsparciem istniejących systemów oraz projektowaniem i produkcją.

Zainteresowanych moimi usługami zapraszam do wysłania zapytania.

Javascript logo PostgreSQL logo Cassandra logo Redis logo ElasticSearch logo Ansible logo HTML5 logo CSS3 logo NGINX logo Docker logo

Komentarze

2012-08-17 22:34:51 nie twoj cmok:

turlaj beret z takimi tekstami zmarnowalem 10 sek. na twoja strone

2012-08-17 22:40:08 autor:

Pac! Kolejne 10s zmarnowałeś na napisanie komentarza. Może kiedyś dotrze do takich jak Ty, że e-commerce to coś poważniejszego niż "instalacja skryptu php". Pozdrawiam.